DOLAR 33,1004 0.1%
EURO 36,2815 0.2%
ALTIN 2.633,100,74
BITCOIN 2146175-0.88957%
Bolu
25°

AÇIK

13:15

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

Tekirdağ’da Sivil Toplum Medya Buluşması Göz Kamaştırdı

Tekirdağ’da Sivil Toplum Medya Buluşması Göz Kamaştırdı

ABONE OL
Mayıs 21, 2024 19:00
Tekirdağ’da Sivil Toplum Medya Buluşması Göz Kamaştırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**Medya ve Sivil Toplum Kuruluşları İletişimini Güçlendiren Program Tekirdağ’da Gerçekleşti**

Tekirdağ’da İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) ve Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) tarafından düzenlenen program, Sivil Toplum Kuruluşları ile medya arasındaki iletişimi güçlendirmeyi amaçlıyor. Program, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nın işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Programa, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürü Yurdanur Arıcan, TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, TİMBİR Yönetim Kurulu Üyesi ve Trakya Bölge Başkanı Özkan Dikmen, BHA Genel Müdürü Muhammet Kaçar, TİMBİR Yönetim Kurulu Üyeleri Nevser Tavğaç ve Adil Koçalan gibi önemli isimler katıldı.

**STK Medya İletişimini Geliştirmek İçin Önemli Adımlar Atılıyor**

Programın açılışında konuşan TİMBİR Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ Bölge Başkanı Özkan Dikmen, ilişkilerin geliştirilmesi adına bu tür programların büyük önem taşıdığını vurguladı. Dikmen, STK’ların medyadaki yerlerini güçlendirmek için yapılan toplantıları değerli bulduğunu ifade etti.

İMEF ve TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa ise yaptığı konuşmada, sivil toplum kuruluşları ve medya arasındaki iletişimi güçlendirmenin önemine dikkat çekti. Basa, medyanın projelerde önemli bir rol oynadığını ve bu nedenle her projeye medyanın dahil edilmesi gerektiğini belirtti.

**İnternetin Hayatımızdaki Yeri ve Önemi**

Dr. Basa, internetin hayatımızdaki önemine de değindi. İnternetin askeri amaçlarla bulunmasına rağmen bir aşk hikayesiyle evlerimize girdiğini belirten Basa, internetin hayatımızın önemli bir parçası haline geldiğini söyledi. Günümüzde internetin kullanım oranının giderek arttığını ve insanların yaşamlarının büyük bir kısmını internet üzerinde geçirdiğini ifade etti.

**Sunumlar ve Tartışmalarla Program Devam Etti**

Program kapsamında Sivil Toplum Örgütlerinin Dijital Kapasitesinin Geliştirilmesi, Dijital İçerik Üretimi, Sivil Toplum Kuruluşları Etkin Sosyal Medya Kullanımı konularında sunumlar gerçekleştirildi. Ayrıca, Sivil Toplum Kuruluşları Basın, Medya İletişimi ve İnternet Ortamında Kişisel Verilerin Korunması ve Telif konuları da ele alındı.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü Başkanı Öğretim Görevlisi Yarkın Çelik’in moderatörlüğünde gerçekleşen programda TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Birlik Haber Ajansı (BHA) Genel Müdürü Muhammet Kaçar ve Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İlknur Doğu Öztürk gibi isimler konuşmalar yaptı.

radyoyanki

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.