DOLAR 33,0971 0.21%
EURO 36,2179 0.44%
ALTIN 2.624,950,14
BITCOIN 21511072.30762%
Bolu
26°

HAFİF YAĞMUR

SABAHA KALAN SÜRE

Öğrenciler Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ndeki Harç Zammına İsyan Ediyor
  • Radyo YANKI 91.0
  • Gündem
  • Öğrenciler Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ndeki Harç Zammına İsyan Ediyor

Öğrenciler Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ndeki Harç Zammına İsyan Ediyor

ABONE OL
Temmuz 3, 2024 08:54
Öğrenciler Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ndeki Harç Zammına İsyan Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde tezsiz yüksek lisans harçlarına yapılan büyük zam, öğrencilerin tepkisine neden oldu. Öğrenciler, ekonomik krizle mücadele ederken, üniversitenin aldığı kararı adaletsiz buluyor ve senatodan geri adım atmasını talep ediyor.

Üniversitenin aldığı karar, öğrenciler arasında büyük bir tepkiye yol açtı. Öğrenciler, ekonomik koşulların zaten zor olduğu bir dönemde yapılan zammın kendilerini maddi yönden zor durumda bıraktığını belirtiyor. Öğrenciler, eğitim maliyetlerinin artması nedeniyle şu anda eğitimlerine devam etmekte güçlük çektiklerini vurguluyor.

Öğrenciler, harç ücretlerinin gelirlerine oranla çok yüksek olduğunu dile getiriyor ve rektör gibi yüksek maaş alanlarla kendilerini kıyaslayamayacaklarını söylüyor. Öğrenciler, senatoda harç zammı kararını alanların ülkenin ekonomik durumunu göz önünde bulundurması gerektiğini düşünüyor.

Harç ücretlerine ek olarak proje ödevleri için de ek maliyetlerin belirlenmesi öğrencileri daha da zor durumda bırakacak. Öğrenciler, buna ek olarak yapacakları harcamalar nedeniyle eğitimlerini sürdürmekte zorlanacaklarını ifade ediyor.

Öğrenciler, ekonomik kriz ortamında yapılan harç zammının eğitim haklarını ellerinden aldığını düşünüyor. Birçok öğrenci, mali nedenlerle eğitimlerine devam edemeyecekleri endişesini taşıyor ve üniversite yönetiminden bu konuda çözüm bulmasını istiyor.

Öğrenciler, üniversite senatosundan harç zammı kararından geri adım atmasını ve ücretlerin düşürülmesini talep ediyor. Aksi halde, gelecekte eğitim ve kariyer planlarının olumsuz etkileneceğini düşünüyorlar. Üniversite yönetimiyle öğrenci temsilcileri arasında yapılacak görüşmelerin bu soruna çözüm bulmada yardımcı olabileceği düşünülüyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.