DOLAR 33,0847 0.13%
EURO 36,0735 0.16%
ALTIN 2.561,940,03
BITCOIN 20179382.86199%
Bolu
26°

PARÇALI BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

<h2>Hesabını devlet olarak soracağız</h2>

Hesabını devlet olarak soracağız

ABONE OL
Nisan 29, 2024 05:01
<h2>Hesabını devlet olarak soracağız</h2>
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**Hesabını devlet olarak soracağız**

Bakanlık olarak madenlere yönelik denetimler artırıldı. Bakan Bayraktar, “Bu yıl 3 bin 225 maden ruhsat sahasının denetimi yapıldı. Hiçbir işletme çalışanlarını öncelemeyen destek alamaz. Türkiye ekonomisi, yeraltı zenginliklerini ekonomisine katarak güçlenecek” dedi.

**Mutlak Bağımsızlık**

Bakan Bayraktar, ithal enerjinin cari açık problemini ortaya koyduğunu belirterek, “Enerjide ve madende bağımsız olmalıyız. Milli Enerji ve Maden Politikası ile yerli enerji kaynaklarını kullanarak Türkiye’yi güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

**Ekonomide Olmalı**

Türkiye’nin elektrik üretiminin yüzde 36’sını kömürden sağladığını belirten Bayraktar, kömürün ekonomide olması gerektiğini vurguladı. Maden ihracatının arttığını ve hedeflerinin net ihracatçı konumuna gelmek olduğunu söyledi.

**Çalışma Şartları**

Maden emekçilerinin çalışma koşullarının iyileştirildiğini söyleyen Bayraktar, maaşların arttırıldığını, çalışma sürelerinin sınırlı hale getirildiğini ve iş sağlığı güvencelerinin sağlandığını belirtti.

**Üretimi Arttıracak**

İş sağlığı ve güvenliğinin önemli olduğunu vurgulayan Bayraktar, madencilerin haklarını koruyarak üretimin ve istihdamın artacağını ifade etti.

**Denetimler Arttı**

Madenlere yapılan denetimlerin arttırıldığını belirten Bayraktar, tespit edilen uygunsuzluklar nedeniyle cezalar verildiğini ve faaliyet durdurma işlemleri yapıldığını açıkladı.

**Önce İnsan**

İş sağlığı ve güvenliği konusunda işletmelerin önemli bir rolü olduğunu belirten Bayraktar, “Çalışanları öncelemeyen hiçbir işletmeyi desteklemeyeceğiz” dedi.

**Hesabını Soracağız**

Erzincan’daki maden ocağında meydana gelen kaza ile ilgili konuşan Bayraktar, olayda ihmali veya kusuru olan varsa hesabının devlet olarak sorulacağını söyledi.

**İlk Günkü İnançla**

Bayraktar, yaşanan acı olaylara rağmen Türkiye ekonomisinin yeraltı kaynaklarını kullanarak güçlü devam edeceğine inandıklarını sözlerine ekledi.

radyoyanki

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.