DOLAR 33,0980 0.21%
EURO 36,2559 0.56%
ALTIN 2.630,480,35
BITCOIN 21601283.31383%
Bolu
28°

AÇIK

13:15

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

Emeklilere KYK Yurtlarında Ücretsiz Konaklama İmkanı!

Emeklilere KYK Yurtlarında Ücretsiz Konaklama İmkanı!

ABONE OL
Mayıs 18, 2024 15:01
Emeklilere KYK Yurtlarında Ücretsiz Konaklama İmkanı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emeklilere KYK Yurtlarında Konaklama İmkanı

Emeklilere yönelik yapılan açıklamalar arasında yer alan bir duyuru ile Bakan Işıkhan, emeklilerin yaz aylarında KYK yurtlarında 1 aylık konaklama imkanı sunulacağını belirtti. Işıkhan, “Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesindeki uygun yurtlar, yaz aylarında bir aylık süreyle emeklilerin ücretsiz olarak konaklamalarına açılacak” dedi.

Sağlık Alanında Yapılan Düzenlemeler

Programda konuşan Bakan Işıkhan, raporlu kronik Hepatit B ve D, diyabet ve kardiyoloji ilaçlarının artık aile hekimleri tarafından yazılabileceğini duyurdu. Aynı zamanda, Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla sosyal güvenlik alanında emek veren herkesi tebrik eden Işıkhan, Genel Sağlık Sigortası sisteminin Türkiye’nin gurur kaynağı olduğunu vurguladı.

Sağlık Hizmetlerinde Yapılan İyileştirmeler

Bakan Işıkhan, vatandaşlara en kaliteli sağlık hizmetlerini sunma hedeflerini aktardı. Bu kapsamda yayımlanan Sağlık Uygulama Tebliği ile SGK’nın hastanelere ödediği tutarlarda artış yapıldığını belirtti. Ayrıca, teknolojik destekle sağlık hizmetlerinin sunulmasını ve afetlerde yaralananların tedavilerinin devamını sağlamak adına önemli adımlar atıldığını ifade etti.

İlaç Geri Ödeme Kapsamı Genişledi

Bakan Işıkhan, genel sağlık sigortalıların ilaca erişimini kolaylaştırmak amacıyla geri ödeme kapsamında bulunan ilaç sayısının arttığını açıkladı. Son bir yılda 128’i kanser ilacı olmak üzere toplam 570 ilacın geri ödeme kapsamına alındığını belirten Işıkhan, böylece ilaç çeşitliliğini artırarak vatandaşların tedaviye ulaşımını kolaylaştırdıklarını kaydetti.

Yeni Hizmetler ve İmkanlar

Bakan Işıkhan, emeklilere yönelik sunulan yeni hizmetlerin sayısını artıracaklarını belirtti. Emeklilerin SGK danışmanlarına tek telefonla ulaşabilecekleri bir iletişim platformu kurulacağını duyuran Işıkhan, teknolojik çözümlerin devreye alınması ve yeni hizmetlerin duyurulması için çalışmaların yapıldığını aktardı.

Sahte Sigortalılık ve Dijital Projeler Hakkında

Sosyal güvenlikte suistimalleri önlemek amacıyla hayata geçirilen “Sahte Sigortalılık ve Sahte İş Yeri Takip Platformu” projesini anlatan Işıkhan, TÜBİTAK ile gerçekleştirilen dijital projelerin önemine değindi. Kamuda yapay zeka ekosistemi ve dijital devlet projeleriyle teknoloji bağımlılığını azaltmaya yönelik çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Düzenlemelerin Yürürlüğe Gireceği Tarih

Aile hekimlerinin belirli ilaçları raporlu hastalara yazabilmesine imkan tanıyan düzenlemenin Resmi Gazete’ye gönderildiğini aktaran Işıkhan, sonrasında yürürlüğe gireceğini söyledi. Emeklilere sunulan hizmetlerin ve sağlık alanında yapılan iyileştirmelerin devam edeceğini vurguladı.

radyoyanki

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.