DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21657680.53766%
Bolu
18°

KAPALI

13:06

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

Acil Çözüm Talebi: Mali Müşavirler İş Yükünden Bıkmış!

Acil Çözüm Talebi: Mali Müşavirler İş Yükünden Bıkmış!

ABONE OL
Nisan 29, 2024 02:58
Acil Çözüm Talebi: Mali Müşavirler İş Yükünden Bıkmış!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin iş yükünün her geçen gün artmasıyla ilgili olarak tüm Türkiye genelinde bir açıklama yapıldı. Sivas Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Metin Boyraz, oda hizmet binası önünde yapmış olduğu açıklamada meslek mensuplarının da desteğini almıştı. Boyraz, yaptığı açıklamada mali müşavirlerin iş yükünün artık dayanılmaz boyutlara ulaştığını belirtirken, ağır iş yükünün meslek mensuplarını strese soktuğunu vurgulamıştı.

Mali Müşavirlerin, vergi gelirlerini toplamak ve hükümetlerin planlamalarını yapmak için gereksinim duyduğu verilerin toplanmasında önemli bir rol oynadığını ifade eden Boyraz, bu süreçte meslek mensuplarının ağır bir yük altında ezildiğini belirtmişti. Meslek mensupları aracılığıyla alınan beyan ve bildirimlerin sayısının artmasıyla birlikte içeriklerin de zorlaştığını dile getirmişti. Ayrıca, Mali Müşavirlerin çalışma sürelerinin uzatılmasını talep eden Boyraz, bu şekilde iş verimliliğinin artırılmasını istemişti.

Açıklamasında, resmi ve idari tatillerin yoğunluğuna dikkat çeken Boyraz, bu durumun mali müşavirlerin işlerini etkilediğini ifade etmişti. Mali Müşavirlerin, iş yükünü hafifletecek çözüm önerilerini yetkililere defalarca ilettiklerini belirten Boyraz, veri toplama yöntemlerinin modernize edilmesi ve sadeleştirilmesi gerektiğini vurgulamıştı. Ayrıca, iş yükünün insani yaşam haklarını da ihlal ettiğini dile getirmişti.

Boyraz, iş yükünün azaltılması için taleplerin hayata geçirilmesi gerektiğini belirtirken, meslek mensuplarının işlerini sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri için acil çözümler gerektiğini ifade etmişti. Meslek camiasının birlikteliğinden ve iş verimliliğinin artırılmasından bahseden Boyraz, meslektaşlarının sorunlarının çözümü için yetkilileri duyarlı olmaya çağırmıştı.

Haber Merkezi

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.