DOLAR 33,0991 0.08%
EURO 36,3095 0.27%
ALTIN 2.626,330,48
BITCOIN 2145025-1.2236%
Bolu
25°

AÇIK

13:15

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

Ziraat Bankası 2024 İş İlanları: Uzman, Servis ve Müfettiş Yardımcısı

Ziraat Bankası 2024 İş İlanları: Uzman, Servis ve Müfettiş Yardımcısı

ABONE OL
Temmuz 3, 2024 11:57
Ziraat Bankası 2024 İş İlanları: Uzman, Servis ve Müfettiş Yardımcısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ziraat Bankası, İstanbul’daki Genel Müdürlük Birimleri ile şubelerinde görev almak üzere 150 Uzman Yardımcısı alımı yapacak. Uzman Yardımcıları, Ziraat Bankası Bankacılık Okulu programını tamamladıktan sonra görevlerine başlayacak. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi işbirliğiyle yürütülen bu eğitim programını başarıyla tamamlayan adaylar, bankacılık alanında yüksek lisans diplomasına sahip olacaklar.

Ziraat Bankası, yurt genelindeki şubelerinde görevlendirilmek üzere 600 Servis Görevlisi istihdam edecek. Servis Görevlileri, banka ürünlerinin tanıtım, satış ve operasyon işlemlerini yürüterek müşterilere etkin hizmet sunacaklar. Bu personel, 6 ay-1 yıl süreyle şube bankolarında banko asistanı olarak çalışacak ve boş pozisyon bulunması halinde yetkinliklerine göre pazarlama veya operasyon görevlerinde devam edecekler.

Ziraat Bankası, Teftiş Kurulu’nda görev almak üzere 20 Müfettiş Yardımcısı alımı yapacak. Çalışma ili İstanbul olacak. Adaylar, sınav ve mülakat süreçlerini başarıyla tamamlamak zorunda. Başvurular 2-19 Temmuz 2024 tarihleri arasında kabul edilecek. Yazılı sınav İstanbul Üniversitesi tarafından 3 merkezde (Ankara, İstanbul-Anadolu, İstanbul-Avrupa) 10 Ağustos 2024 Cumartesi günü saat 14:00’da gerçekleştirilecek.

Başvurular, İstanbul Üniversitesi’nin https://ziraatbankisealim.istanbul.edu.tr internet sitesi üzerinden yapılacak. Adaylar, 2 Temmuz 2024 – 19 Temmuz 2024 tarihleri arasında siteye üye olup, gerekli bilgileri doldurarak başvurularını tamamlayabilirler. Sınav başvuru formuna son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf eklenecektir. Fotoğrafı bulunmayan veya belirtilen özellikleri taşımayan başvurular kabul edilmeyecek. Adaylardan yazılı sınav ücreti olarak 650 TL alınacak. Ödeme işlemi, sınav başvurusu esnasında Üniversite’nin internet sitesi üzerinden kredi veya banka kartı ile gerçekleştirilecek.

Sınavlar 10 Ağustos 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. Uzman Yardımcısı ve Müfettiş Yardımcısı adayları için sınav merkezleri Ankara, İstanbul-Anadolu, İstanbul-Avrupa olacak; Servis Görevlisi adayları için ise 11 merkezde (Ankara, Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İzmir, İstanbul-Anadolu, İstanbul-Avrupa, Van) sınav yapılacaktır. Yazılı sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde olacak ve başarı için belirli barajların aşılması gerekecek. Mülakatlar, yazılı sınavı başarıyla tamamlayan adaylar arasında yapılacak ve Banka tarafından yürütülecek. Mülakat tarihleri ve yerleri, başvurusu kabul edilen adaylara duyurulacak.

Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, 01.01.1994 ve sonrası doğumlu olmaları, Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamaları, belirli suçlardan hükümlü olmamaları, Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışmaları yasaklanmamış olmaları, yurt içinde ve yurt dışında devamlı görev yapmalarına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmaması gibi şartlar aranıyor. Erkek adayların ise askerlik görevini tamamlamış, erteletmiş veya muaf tutulmuş olmaları gerekiyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.