DOLAR 33,0816 0.04%
EURO 36,3294 0.26%
ALTIN 2.625,950,46
BITCOIN 2140148-1.56323%
Bolu
25°

AÇIK

13:15

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

Gençlerin Sorunlarına Kalıcı Çözümler Üretilmeli

Gençlerin Sorunlarına Kalıcı Çözümler Üretilmeli

ABONE OL
Mayıs 19, 2024 19:06
Gençlerin Sorunlarına Kalıcı Çözümler Üretilmeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eğitim-Sen Bolu Şube Başkanı Dilek Çakman, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıl dönümü vesilesiyle yaptığı basın açıklamasında, gençlerin sadece 19 Mayıs’ta hatırlanmaması gerektiğini vurguladı. Çakman, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkış tarihi ve Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olan 19 Mayıs’ın, emperyalizme karşı mücadelenin önemli bir simgesi olduğunu belirtti.

Gençlerin yaşadığı zorluklara dikkat çeken Çakman, Türkiye’deki gençlerin eğitim sisteminde ve Toplumsal yaşamda karşılaştıkları sorunlara değindi. Gençlerin nitelikli eğitim imkanlarından yoksun olduğunu ve umutsuzluk içinde yaşadıklarını ifade etti. Eğitimde dinselleşme ve milliyetçilik politikalarının gençleri etkilediğini belirten Çakman, gençlerin çalışma yaşamında eşitsiz ve adaletsiz koşullarla mücadele etmek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

Türkiye’deki eğitim sisteminin gençleri kuşattığını söyleyen Çakman, özellikle meslek liselerinde tarikat ve cemaatlerin gençleri suç ve şiddet sarmalına çekmeye çalıştığını belirtti. Gençlerin eğitim haklarından eşit ve parasız olarak yararlanması gerektiğini vurgulayan Çakman, laik, bilimsel, demokratik ve anadilinde eğitimin önemine dikkat çekti.

Çakman, gençlerin ilgi ve yeteneklerine uygun nitelikli eğitim almalarının gerektiğini vurguladı. Eğitim Sen’in gençlere onurlu bir gelecek bırakma mücadelesine devam edeceğini belirtti. Son olarak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak gençlerin sorunlarına çözüm üretilmesi gerektiğini vurguladı.

radyoyanki

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.