DOLAR 33,1132 0.12%
EURO 36,3079 0.24%
ALTIN 2.625,540,45
BITCOIN 2145463-1.11585%
Bolu
25°

AÇIK

13:15

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

Düzce’de Spor Faaliyetleri Hız Kesmiyor!

Düzce’de Spor Faaliyetleri Hız Kesmiyor!

ABONE OL
Temmuz 3, 2024 18:01
Düzce’de Spor Faaliyetleri Hız Kesmiyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Düzce’de devam eden spor faaliyetleri hakkında Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulunan Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Düzce Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Düzce Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Yaz Spor Akademisi’ne 4 bin gencin kaydolduğunu belirterek, “İlçeleri de eklediğimizde bu sayıyı 8 bin bandına çekeceğiz. Hedefimiz Düzce’deki 10 bin gencin sporla tanışması.” dedi. Düzce’nin dinamik, genç ve sporu seven bir şehir olduğunun altını çizen Yazıcı, “Şehirdeki hemşehrilerimizi özellikle çocuklarımızı sporla tanıştırmak, yetişkinleri de spor yaparak sağlıklı yaşamı desteklemek adına çalışmalarımıza devam ediyoruz.” diye konuştu.

Düzce’nin her alandaki branşlarda başarıyı yakalayarak, tam anlamıyla spor şehri haline bürünmesi için çalışmalar artarak devam ediyor. Bu doğrultuda Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda çocuk ve gençlerin verimli şekilde zamanını değerlendirmesi için etkinlikler sürüyor.

Düzce’deki sportif faaliyetlerle ilgili merak edilenleri Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Öncü Medya Haber Müdürü Canan Üstüner’e anlattı. 2024’ün Düzce için ‘spor yılı’ olduğuna dikkat çeken Yazıcı, Düzce’yi bir spor şehri yapma yolunda ciddi gayretler sarf edildiğini belirtti.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bugüne kadar 14 ulusal müsabakaya ev sahipliği yapıldığını anlatan Yazıcı, gelen 8 bin sporcunun 7 binini yurtlarda ağırlayarak, müsabakalar dışında şehri tanıttıklarını aktardı.

Türkiye Okçuluk Şampiyonası’nın Düzce’de yapılacağını söyleyen İl Müdürü İsa Yazıcı, Düzceli vatandaşları müsabakaları izlemeye davet etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak 14 ulusal müsabakaya ev sahipliği yapıldığını anlatan İl Müdürü Yazıcı, “Bu yıl gerçekten spor dolu bir yıl oldu. Düzce’yi bir spor şehri haline getirme adına ciddi gayretlerimiz oldu. Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bugüne kadar 14 ulusal müsabakaya ev sahipliği yaptık. Ayrıca bir uluslararası Avrupa Şampiyonası da Düzce’mizde gerçekleşti. Spor şehri Düzce’yi farklı branşlarda, farklı teknik kapasiteye sahip spor dallarında tanıtmak amacıyla, hem konaklama hem spor salonları hem de şehrimizi tanıtma adına Düzce Belediyesi ile valiliğimizin koordinasyonunda gelen sporculara müsabaka dışında da şehrimizi tanıttık. Bu müsabakalarda yaklaşık 8 bin kişiyi ağırladık ve bu kişilerin yaklaşık 7 binini öğrenci yurtlarımızda misafir ettik.” dedi.

Türkiye Okçuluk Şampiyonası’nın Düzce’de yapılacağını bildiren Yazıcı, “Bu müsabakalara ek olarak, bu ay içerisinde, yarın başlayacak olan Türkiye Okçuluk Şampiyonası Düzce’mizde yapılacak. Bu vesileyle Düzceli hemşehrilerimizi de davet etmiş olalım. Şampiyonaya 650 sporcu ve 120 kişilik teknik heyet ile birlikte aileleriyle birlikte yaklaşık bin 600, bin 700 kişilik bir kafile katılacak. Bu kafilenin yüzde 85’i otellerde konaklayacak ve şu anda Düzce’deki otellerimiz tamamen dolu Akabinde, 17 Temmuz’da geleneksel okçuluk menzil atışları var. Orada da sayılarımız bin 200 bulacak” açıklamalarında bulundu.

Türkiye Otomobil Federasyonu tarafından Düzce’nin yaylalarında ralli şampiyonası yapılacağını aktaran Yazıcı, “Türkiye Otomobil Federasyonu’nun düzenlediği bir otomobil yarışı olacak. Bu yarışa 3 yabancı ülkeden araçlar da katılacak ve toplamda 50 araçlık bir parkurda, üç gün boyunca 280 kilometrelik Düzce’nin yaylalarında, turizm çalışmaları yapılan bölgelerde ralli yarışmaları düzenlenecek. Bu etkinliklerle birlikte sezonu 19 ulusal organizasyon ve 1 uluslararası organizasyonla tamamlamış olacağız.” ifadelerine yer verdi.

Düzce’de spor altyapısı olarak neler yapıldığı bilgisini veren Yazıcı, “Hedefimiz 10 bin kişiyi Düzce’de spor yapmaya davet etmekti ve bunu başardık. Bakanlığımızın, il müdürlüğümüz ve Düzce Belediyesi’nin desteğiyle bu hedefimize ulaştık. Düzce büyüyen ve gelişen bir şehir, sporu seven dinamik bir şehir. Özellikle spor altyapısı ile ilgili olarak şehirdeki gençlerimize ve çocuklarımıza neler yaptığımızdan da bahsetmek istiyorum. Bakanlığımızın yetenek taraması projesi tüm Türkiye’de uygulanıyor ve Düzce’de de 4’ncü sınıflara yönelik olarak uygulanıyor. Bu yıl 5 bin 400 gencimizin taraması yapıldı ve bu taramalarda 2 bin gencimizi spora başlattık. Bu yetenekli gençler, gelecekteki olimpiyatlarda yarışma potansiyeline sahip. En büyük hayalimiz, Avrupa ve Türkiye şampiyonlukları bulunan Düzceli gençlerimizi olimpiyatlarda görmek ve Düzce’nin ismini olimpiyatlara yazdırmak.

Yine, “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi var. Bu projede bize verilen 10 bin kişilik bir kota var ve bu on bin gencimize yüzme öğretmekle mükellefiz. Bu yıl henüz tamamlanmadan 10 bin 450’ye kişiye ulaştık. Tabii burada, malum, bir tek Bahçeşehir’de yarı olimpik yüzme havuzumuz vardı. 3-4 ay önce ise merkezde, dört çiçeğinin tam ortasında 2’nci yüzme havuzumuzu açtık. Bir ay öncesinde de Akçakoca’da yüzme havuzumuzu hizmete sunduk. Şu anda İl Müdürlüğümüz bünyesinde üç tane yüzme havuzumuz bulunuyor.

Her geçen gün ilgi artıyor, sayılar artıyor bizde memnunuz. Aynı zamanda yine ilimizdeki ileri gelen kişilerinde tavsiye ettiği anne kız yüzme müracaatlarımız oldu, çok ilgi gördü, hatta yetişemiyoruz öyle söyleyeyim. Devam ediyor. Bahçeşehir’de ve 2 numaralı yüzme havuzunda yapıyoruz bunu. İlgi de görüyor, Akçakoca’da da bunu inşallah yapacağız.” şeklinde konuştu.

Yaz Spor Akademisi’nin faaliyetlerini anlatan İl Müdürü Yazıcı, şunları kaydetti: “Yaz spor okulları yani spor akademisi, Düzce Belediyemizin spor akademisiyle, yaz spor okullarını başlattık. Artık bu yıl e-devlet üzerinden başvuru alıyoruz. Şuanda 4 bin gencimiz yaz spor okullarında kaydı yapıldı ve derslere geliyor. İlçeleri de eklediğimizde bu sayıyı 8 bin bandına çekeceğiz. Müracaatlar devam ediyor. Sayın Valime de dün arz ettim, hedefimiz Düzce de ki 10 bin gencin sporla tanışması, yaz spor okullarında 2 aylık sezonda sporla buluşması ve devamında da spor yapması. Bu şehrin çok dinamik genç ve sporu seven bir şehir olduğunu biliyoruz. Şehirde ki hemşerilerimizi özellikle çocuklarımıza sporla tanıştırmak, yetişkinleri de spor yaparak sağlıklı yaşamı desteklemek adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu yıl bu 4 bin gencimize 70 antrenörümüz, spor eğitim uzmanlarımız, halk eğitim ve kendimizin, bakanlığımızın üzerinden açtığımız kurslarla da, ciddi bir arka planı var. Yaklaşık 200 kişilik bir ekiple bu süreci yönetmeye çalışıyoruz. Hamdolsun 1 hafta doldu, Gençlerimiz çocuklar ilgili aileler ilgili, bir problem yok.“

Editör: Zeki Aşıkoğlu

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.