DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21641220.52728%
Bolu
18°

KAPALI

13:06

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

Düzce Valisi: Turizm Potansiyeli Zengin

Düzce Valisi: Turizm Potansiyeli Zengin

ABONE OL
Nisan 15, 2024 10:40
Düzce Valisi: Turizm Potansiyeli Zengin
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Turizm Sektörüne Güçlü Destek: Düzce Valisi Selçuk Aslan’ın Mesajı

Düzce Valisi Selçuk Aslan, Turizm Haftası dolayısıyla önemli bir mesaj yayınladı. Turizm sektörünün hem dünya genelinde hem de Türkiye özelinde ne kadar değerli olduğuna vurgu yapan Vali Aslan, Türkiye’nin en genç vilayeti olan Düzce’nin turizm açısından muazzam bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.

Vali Selçuk Aslan’ın turizm haftasında paylaştığı mesajda şu ifadelere yer verildi: “Turizm, sadece sosyo-kültürel etkinliklere katkı sağlamakla kalmayıp aynı zamanda ekonomik büyümeye ve kalkınmaya da önemli ölçüde destek olan, istihdam sağlayan ve gelişmeye pozitif etki eden temel sektörlerden biridir. Ülkemiz, dört mevsimi bir arada yaşatan ender coğrafyalardan biri olup tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu stratejik konum ve zengin tarih birikimi; günümüzde sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda canlılığı destekleyen turizmin en temel değerlerinden birini oluşturmaktadır.

Türkiye’nin dünya turizmi içerisindeki önemi giderek artarken, doğal güzellikleri ve geçmişe uzanan tarihi mirasıyla ülkemizin nadide köşelerinden biri olan Düzce, ülke ve dünya turizmi için büyük bir potansiyeli barındırmaktadır. Düzce, sadece doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle değil aynı zamanda jeostratejik konumu, zengin yeşil ormanları, şelaleleri, yaylaları ve gölleri gibi birçok benzersiz özelliğiyle turizm açısından oldukça kıymetli bir il konumundadır. Turizm alanında gerçekleştirilen atılımlarla birlikte Düzce’nin, ülke genelinde ve dünya çapında önemli bir konuma sahip olduğuna inanıyorum.

Düzce Valiliği olarak, ilimizin tanıtımı ve turizm potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Nitelikli insan gücünün artırılması ve turizme katkı sağlayacak tesislerin geliştirilmesi adına tüm paydaşlarımızla işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Turizm sektöründe hizmet veren kurum ve kuruluşlarımıza, sektör çalışanlarına ve tüm turizm camiasına başarılı bir Turizm Haftası geçirmelerini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Haber Merkezi

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.