DOLAR 32,1853 0.09%
EURO 34,9063 -0.19%
ALTIN 2.471,96-1,23
BITCOIN 2256198-0.22762%
Bolu
21°

HAFİF YAĞMUR

20:28

AKŞAMA KALAN SÜRE

Düzce Belediye Meclisi Yeni Döneme Hazır

Düzce Belediye Meclisi Yeni Döneme Hazır

ABONE OL
Nisan 22, 2024 23:53
Düzce Belediye Meclisi Yeni Döneme Hazır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Düzce Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü yönetiminde gerçekleştirdi. Meclis üyeleriyle birlikte partilerin il başkanlarının ve partili üyelerin de katıldığı toplantıda komisyon üyeleri belirlendi.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından, oyların dağıtılması sonucunda oluşan Düzce Belediye Meclisi’nin 19’u AK Parti, 9’u Yeniden Refah Partisi ve 3’ü de Cumhuriyet Halk Partisi üyesinden oluştuğu görüldü. Yeni meclisin ilk toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının başkanlığını Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü üstlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmaları gerçekleştirildi. Başkan Özlü, meclis üyelerine yeni dönem çalışmalarında başarılar diledi.

Meclis gündeminde meclis başkan vekilliği ve komisyon seçimleri ele alındı. Yapılan oylama sonucunda, 1. Başkan Vekili Av. Ali Dilber ve 2. Başkan Vekili İshak Şengüloğlu seçildi. Meclis Kâtip üyeliklerine Dilale Seyyar ve Ahmet Özdemir asil üye olarak seçilirken, Selma Kurt ve Muhammet Oğuzhan Çelebi yedek üye oldu. Belediye encümenine ise Murat Ayyıldız, Özlem Kapoğlu ve Burak Coşkun seçildi.

Komisyon üyeleri de belirlendi. Plan Bütçe Komisyonu’na AK Parti’den Mustafa Tok, Ahmet Biriktir, Mine Met, Yeniden Refah Partisi’nden Hatice Saral ve CHP’den Emre Güleç seçildi. İmar Komisyonu’nda ise AK Parti’den Nurullah Yıldız, Erkan Özkasap, Muhammet Oğuzhan Çelebi, Yeniden Refah Partisi’nden Vedat Nair görev aldı. 5 Yıllık İmar Komisyonu’na AK Parti’den Fahrettin Yılmaz, Ayşe Nimet Özer, Selma Kurt, Yeniden Refah Partisi’nden İbrahim İbrahimoğlu seçildi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) üyeliğine Mehmet Saygun asil olarak seçilirken, Ahmet Özdemir yedek üye olarak belirlendi. Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) üyeliğine Hasan Günden ve Fahrettin Yılmaz asil üye, Dilale Seyyar ve Özlem Kapoğlu yedek üye oldu. Düzce İli Katı Atık Birliği (DİKAB) üyeliğine Ali Dilber asil, Selma Kurt ise yedek üye olarak seçildi.

Toplantı, gündemdeki konuların görüşülüp karara bağlanmasının ardından 6 Mayıs 2024 Pazartesi günü saat 18.00’da yapılacak bir sonraki toplantıya kadar sona erdi.

AK Parti’yi Düzce Belediye Meclisi’nde temsil eden isimler Ahmet Biriktir, Erkan Özkasap, Ayşe Nimet Özer, Servet Rutci, Hasan Günden, Burak Coşkun, Mine Met, Ahmet Özdemir, İshak Şengüloğlu, Nurullah Yıldız, Dilale Seyyar, Muhammed Oğuzhan Çelebi, Ali Dilber, Özlem Kapoğlu, Selma Kurt, Fahrettin Yılmaz, Mustafa Tok, Murat Ayyıldız, Mehmet Saygun olarak yer aldı. Yeniden Refah Partisi’ni temsilen Hatice Saral, Vedat Nair, Mehmet Ali Çelik, Vedat Macit, Uğur Gürsoy, Taner Altun, Süheyla Şamandar, İbrahim İbrahimoğlu, Gökhan Yiğit; CHP’yi ise Emre Güleç, Çağatay Alper Karaosmanoğlu ve Berna Sözat temsil etti.

Haber Merkezi

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.