DOLAR 32,1835 0.08%
EURO 34,9096 -0.18%
ALTIN 2.495,21-0,30
BITCOIN 2242253-1.73118%
Bolu
26°

AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

Bolu’da Hava Kalitesi Zirvede!

Bolu’da Hava Kalitesi Zirvede!

ABONE OL
Nisan 16, 2024 20:37
Bolu’da Hava Kalitesi Zirvede!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
  • Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı
  • Bölgede Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı’na entegre durumda toplam 3 adet hava kalitesi ölçüm ve izleme istasyonu bulunmaktadır. Son 3 yılın ölçüm verilerine göre; özellikle sanayi kaynaklı hava kirliliğini izlemek üzere kurulan istasyonlara ait veriler, Türkiye genelinde üst sıralarda yer almaktadır ve bu anlamda Bolu ülke genelinde havası en temiz iller arasında ön sıralarda yer almaktadır.

  • Vatandaşlar Durumdan Oldukça Memnun
  • Konu hakkında görüşlerini aldığımız yetkililer, “Şehrimizde, Bakanlığın sürdürülebilirlik stratejileri doğrultusunda etkin politikalar izlenmektedir. Bunun sonucu olarak da ilimiz, büyük ve farklı sektörlerde üretim yapan sanayi kuruluşlarını barındıran bir şehir olmasına karşın, havası, suyu ve toprağıyla bütüncül olarak ülkemizdeki en yaşanabilir kentlerin başında gelmektedir. İlimizde büyük çoğunluğu Organize Sanayi Bölgesi bünyesinde olmak üzere birçok sanayi tesisi bulunmakta olup bunlardan çevre iznine tabi olanların tamamı Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği kapsamında belgelendirilmiştir” şeklinde konuştular.

  • Daha Sağlıklı Hava Daha Sağlıklı İnsan
  • Yetkililer, “İlimizin hava kalitesinin en temiz iller arasında yer almasından memnuniyet duyuyoruz. Bu durum, müdürlükçe gerek sanayi gerek ulaşım gerekse de evsel ısınma kaynaklı emisyonların kontrolüne yönelik gerçekleştirilen etkin denetimlerin bir sonucudur. İlimizin hava kalitesinin korunması ve daha iyi seviyelere getirilmesi, halkımızın daha sağlıklı bir çevrede yaşamını sürdürmesi adına çevre mevzuatı kapsamında çalışmalarımız titizlikle yürütülmektedir” açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.