DOLAR 32,1946 -0.13%
EURO 34,9715 -0.01%
ALTIN 2.427,440,38
BITCOIN 0%
Bolu
°

13:06

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

Bolu Valiliği Sanatı Destekliyor: Genç Yetenekler Konserde!

Bolu Valiliği Sanatı Destekliyor: Genç Yetenekler Konserde!

ABONE OL
Nisan 26, 2024 13:58
Bolu Valiliği Sanatı Destekliyor: Genç Yetenekler Konserde!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BOLU VALİLİĞİ, SANATI DESTEKLİYOR

Bolu Valisi, yerel eğitim ve kültür etkinliklerine destek vererek bir kez daha duyarlılığını ortaya koydu. Bolu Valiliği’nin koordinasyonunda düzenlenen müzik konserine katılan Vali, genç yeteneklerin ve eğitimcilerin yanında olduğunu vurguladı.

“ARKADAŞIM KEMAN PROJESİ” İLE MÜZİK EĞİTİMİ

Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Arkadaşım Keman Projesi”, öğrencilere müzik eğitimi sağlayarak sanatsal gelişimlerine katkıda bulunuyor. Proje, öğrencilere keman çalma becerileri kazandırırken, sosyal ve duygusal gelişimlerine olumlu katkılar sağlıyor.

VALİ KILIÇ’IN KONSERDEKİ İZLENİMLERİ

Vali Kılıç, konserde yaptığı konuşmada, sanatın toplumsal bütünleşme ve kültürel zenginlik üzerindeki etkilerini vurgulayarak, müziğin farklı kültürler ve nesiller arasında köprüler kurduğunu ve toplumu güçlendirdiğini belirtti. Eğitim sistemine sanatsal yönlerin dahil edilmesinin önemine de değindi.

İSKENDERUN BELEDİYESİ ÇOCUK KOROSU’NUN PERFORMANSI

İskenderun Belediyesi Çocuk Korosu, “Arkadaşım Keman ve Hatay Kardeş Sesler” adlı konser programında etkileyici şarkılarını sergileyerek dinleyicilerden büyük alkış aldı. Bu performans, koro üyelerine sahne deneyimi kazandırmanın yanı sıra, müzikal yeteneklerini sergileme fırsatı sundu.

EĞİTİMDE SANATIN ROLÜ

Müzik eğitimi, öğrencilerin akademik başarılarını desteklerken, yaratıcılıklarını ve eleştirel düşünme becerilerini geliştiriyor. Bolu Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün gençlere yatırım yapması, gelecek nesillerin daha donanımlı ve empatik bireyler olarak yetişmesine olanak tanıyor.

GELECEK ETKİNLİKLERE DOĞRU

Vali Erkan Kılıç, başarılı konserin ardından benzer projelerin devamının geleceğini duyurdu. Bolu’da sanat ve eğitimin iç içe geçtiği daha birçok etkinliğin planlandığını belirterek, toplumun her kesiminden insanı bir araya getiren etkinliklerin önemini vurguladı. Valilik, sanatın ve eğitimin bütünleştirici gücüne inanarak, toplumun kültürel gelişimine katkıda bulunmayı sürdürecek.

Haber Merkezi

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.