DOLAR 33,1004 0.1%
EURO 36,2815 0.2%
ALTIN 2.633,100,74
BITCOIN 2146175-0.88957%
Bolu
25°

AÇIK

13:15

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

Bolu Dağı-Düzce Dağı Polemiği: Belediye Başkanları arasında gerginlik!

Bolu Dağı-Düzce Dağı Polemiği: Belediye Başkanları arasında gerginlik!

ABONE OL
Temmuz 10, 2024 16:49
Bolu Dağı-Düzce Dağı Polemiği: Belediye Başkanları arasında gerginlik!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bolu Dağı-Düzce Dağı’ çekişmesi üzerinden sosyal medya atışmaları devam ederken, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan arasındaki polemik, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın ‘Yorumluyorum’ programında ele alındı. Ünsal, Özlü’nün açıklamalarını destekleyerek, Özcan’ın hadsiz ifadelerini eleştirdi.

Ünsal, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ‘Bolu Dağı’nın aslında coğrafi olarak ‘Düzce Dağı’ olarak adlandırılması gerektiği yönündeki açıklamasını destekledi. Bu konuda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile yaşanan tartışmaya değinen Ünsal, Özcan’ın Özlü’ye yönelttiği ‘Akıllı ol’ ifadesini sert bir dille eleştirdi.

Ünsal, yıllardır süregelen Düzce ve Bolu arasındaki yayla çekişmesini hatırlatarak, coğrafi dengeleri göz önünde bulundurarak dağın büyük bir bölümünün Düzce sınırlarında olduğunu ifade etti. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Özlü’ye yönelttiği tehdit dolu ifadeleri eleştirerek, bu tür seviyesiz söylemlerin bir belediye başkanına yakışmadığını belirtti.

Sosyal medya platformlarında yankı uyandıran bu polemiğe ilişkin açıklamalarında Ünsal, Tanju Özcan’ın haddini bilmez ve saygısız ifadeler kullanmaması gerektiğini vurgulayarak, Düzce’nin Bolu’nun himayesinde olması gerekmeyeceğinin altını çizdi. Ayrıca, Özlü’nün daha seviyeli bir dil kullandığını ve böyle bir tartışmanın topluma bir şey katmayacağını belirtti.

Ünsal’ın ‘Yorumluyorum’ programındaki bu yorumları, Düzce ve Bolu arasındaki çekişmeyi daha detaylı bir şekilde ele aldı. Programın tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bu haber Tuğba Aksoy tarafından editlenmiştir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.