DOLAR 33,1004 0.1%
EURO 36,2815 0.2%
ALTIN 2.633,100,74
BITCOIN 2146175-0.88957%
Bolu
25°

AÇIK

13:15

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

19 Mayıs Kutlamaları: Düzce’de Coşku ve Gurur

19 Mayıs Kutlamaları: Düzce’de Coşku ve Gurur

ABONE OL
Mayıs 18, 2024 18:02
19 Mayıs Kutlamaları: Düzce’de Coşku ve Gurur
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Düzce Valisi Selçuk Aslan ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Aslan yayınladığı mesajında; “19 Mayıs Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek için Samsun’a ayak bastığı ve kurtuluş mücadelesinin meşalesini yaktığı şanlı bir başlangıçtır.” ifadelerine yer verdi. Başkan Özlü ise, “O gün mutlak bağımsızlığı kazanmak, ülkemizin yarınlarını inşa etmek için başlayan mücadele nasıl gençlerimizin emeği, canı ve fedakarlığı ile yapıldıysa bugün de aynı kararlılık ve azim devam etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Düzce Valisi Selçuk Aslan ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzcelilerin “9 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Vali Aslan, 19 Mayıs’ın çoşku ve gurur günü olduğunu belirtti.

Aslan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur.” Gençlik, Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözüne sahip çıkmanın halidir. Gençlik, bağımsızlık tutkusu ve özgürlüğün karşılığıdır. Olumsuzluğun üzerine azimle giden kararlılık halidir. Karanlık bir pencereden sabaha yayılan ışıktır. İmkânsızı olur kılmak ve kendi yolunu çizme cesareti göstermektir. Tıbbiyeli Hikmet’in özgüvenidir. Dünyayı merak eden, düşünen, üreten, vazgeçmeden, yılmadan bir idealin peşinden koşmaktır. Ümidin kıyıya vurduğu yerden zaferi izleyebilmektir. 19 Mayıs; coşku, gurur ve kıvanç günüdür. Kurtuluşun ön sözüdür! Karanlıkların aydınlığa çıkması için atılan ilk adımdır. İşgalden zafere uzanan bir destanın ruhudur. Teslim olmayan bir milletin tutkunu olduğu vatan uğruna canı pahasına atılan ilk adımın peşinden gidilen düşüncedir. Bir ülkenin kaderinin bir adımla değiştiği tarihtir.

19 Mayıs Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek için Samsun’a ayak bastığı ve kurtuluş mücadelesinin meşalesini yaktığı şanlı bir başlangıçtır. Aziz milletimizin istiklal ve istikbalimizi korumak için “Ya istiklal, Ya ölüm!” duygusuyla verdiği bu mücadele büyük bir zaferle taçlanmıştır. Tarihin karanlık sayfalarında yer alması beklenen bir milletin küllerinden doğarak, mazlum milletlere örnek olduğu bu onurlu mücadele milletimizin dünyaya verdiği kararlılık ve bağımsızlık mesajı olmuştur. Aziz Milletimiz; vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama iradesini tüm dünyaya yüksek sesle ilan etmiştir. İstiklal Savaşımızı zafere ulaştıran birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu bugün de devletimizi yüksek medeniyetler seviyesine çıkarabilmemiz için en büyük ilham kaynağımızdır.

“DÜZCE’DE 19 MAYIS COŞKU İÇİNDE KUTLANACAK”
“Samsun’da yakılan meşaleyi geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz”Sevgili Gençler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı siz gençlere duyulan güvenin bir göstergesidir. Milli Mücadele’nin ilk adımının atıldığı bu özel gün çok büyük anlam taşımaktadır. Bu sizlere duyulan inancın bir ifadesi, geleceği şekillendireceğinize dair olan güvenin değerli bir yansımasıdır. Sizler milletimizin umudu, vatanımızın geleceğisiniz. Bakışlarınızdaki umut, attığınız her adımda gösterdiğiniz kararlılık, geleceğe olan inancınız, en zor zamanlardan yeni yollar bularak çıkma azminiz, başarıdaki tutkunuz, nihayetinde geçmişten taşıdığınız gururla Samsun’da yakılan meşaleyi geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz.
Bizler Vatan’ı korumaya, verilen her can için can olmaya; daha çok çalışmaya, üretmeye, ilerlemeye söz verdik. Güçlü bir gelecek inşa etmek ve bunun için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek bize; çok çalışarak, hayallerinin peşinden giderek başarılı olup bu güzel emanete ve geleceğe sahip çıkacak bir nesil olmak sizlere düşüyor. Umudunuz, tutkunuz, enerjiniz, azminiz ve değerlerimize duyduğunuz saygı ile bizlere ilham olan güçlü yönlerinize teşekkür ediyor, sevgilerimi iletiyorum. Bu vesileyle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı’mızın tüm kahramanlarını rahmetle, minnetle yâd ediyor, “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır; geleceğin ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün umudum gençliktedir!” duygusuyla geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

“Gençlerin kendilerini geliştirmelerine olanak sağlamaya devam edeceğiz”
Başkan Özlü mesajında gençlik ruhunun azim, kararlılık ve çok çalışma ile besleneceğini, Cumhuriyetimizin bu duruş ile yükseleceğini dile getirdi. Başkan Özlü şunları söyledi: “19 Mayıs 1919, Büyük Türk Milleti’nin bağımsızlık meşalesinin yandığı tarihtir. O gün mutlak bağımsızlığı kazanmak, ülkemizin yarınlarını inşa etmek için başlayan mücadele nasıl gençlerimizin emeği, canı ve fedakarlığı ile yapıldıysa bugün de aynı kararlılık ve azim devam etmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere olan güvenini her zaman dile getirdiği gibi bizler de Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar muhafızı olacak gençlerimize inanıyoruz, güveniyoruz. Bugün attığımız her adım, inşa ettiğimiz her yeni proje onların önünü açmak, muasır medeniyetlerle yarışan bir neslin yetişmesi içindir. Çalışan, çok çalışan, ne iş yaparsa yapsın en iyisi olmak için uğraşan gençler her zaman kazanacaktır. Bu yüzdendir ki; Düzce özelinde kütüphanelerimiz, gençlik merkezlerimiz, spor tesislerimiz ve daha birçok imkanımızla her daim destek olmaya, kendilerini geliştirmelerine olanak sağlamaya devam edeceğiz. 19 Mayıs anısına o gün aldığı kritik kararlarla Yeni Türkiye’nin inşasında ilk adımı atan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bugüne kadar vatanımız, milletimiz için canını feda eden şehitlerimizi rahmet, minnetle anıyor, gazilerimize saygılarımı sunuyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun.”

radyoyanki

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.