equalizer.gif (240Ã?320)
      
 Hilmi sarımsakcı (Sümer mah) ,   Sıradaki parçayı tümsümerlilere gelsin...    |           Efe (Aibü) (Bolu) ,   İyi yayınlar İrem hanım Nazan öncel’den Mühürledim seni kalbime br...    |           Erdem (Bolu ) ,   Selam ben boluluyum saygılarımla Bolulu şarkı istiyorum rica olarakcaygokpinar gelsn...    |           Kasım Şengül (Kovancılar ) ,   Saçların tarumar Müzeyyen Senar ...    |           Hakan (İstanbuldan ) ,   Merhabalar kolay gelsin keyifle sizleri dinliyorum Alifiru dan ihtilal parçasını istiyorum sevgilim sena ya armağan ediyorum 💙...    |           İrem (Ankara) ,   Cem Karaca-Tek başınasın 4 yıllık ilişkimden sonra anladığım tek şey...    |           Fikret Cavit (Ankara) ,   Merhabalar iyi yayınlar mustafa sal isyankar şarkısını çalabilirseniz çok sevinirim...    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
91.0 Melodiye Anlam Katan Frekans
 
 
 

 

Çankaya’da Kadın Emeği ön Planda, Yönetim Tecrübeli ve Liyakatli Ellerde Olacak

Gülsün Bor: Çankaya’da Kadın Emeği ön Planda, Yönetim Tecrübeli ve Liyakatli Ellerde Olacak 10 yıldır Çankaya’da Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Kiraz Gülsün Bor Çankaya Belediye Başkan Adaylığı için ben de varım dedi.

Görevi boyunca birçok proje yürüten, kurulmasına öncülük ettiği Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün sorumluluğunu üstlenen, “Sosyal Belediyecilik” anlayışını benimseyerek kadınlara, çocuklara, gençlere, engellilere ve birçok vatandaşın ihtiyaç ve yönelimine yönelik çalışmalar yapan Gülsün Bor, Çankaya Belediyesi Başkan Aday Adayı olma yolunda emin adımlarla yürüyor.

Geçtiğimiz günlerde binlerce Ankaralının oy kullandığı, halkın nabzını tutan yerel bir websitesinin anketine göre sevilen başkan yardımcısı Gülsün Bor, aldığı yüksek oranda oy ile “Ankara’nın en iyi çalışan belediye başkan yardımcısı” seçilmişti.

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümümde ve yüksek lisans eğitimini George Washington Üniversitesi Finans dalında yapan Bor, merkezi yönetim ve yerel yönetimde toplam 25 yıllık tecrübesinin yanısıra yurt dışı ve uluslararası kuruluşlardaki tecrübeleriyle de dikkat çekiyor.

Gülsün Bor Aday Adaylığı duyurma sürecinde yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“10 yıldır yürüttüğüm Çankaya Belediye Başkan Yardımcılığı görevimden Çankaya Belediye Başkan Aday Adayı olmak üzere istifa etmiş bulunmaktayım. Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığım 10 yıl boyunca birçok müdürlükten sorumlu olmanın yanısıra kurulmasına büyük emek verdiğim Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünden de sorumlu idim.

Çankaya’da “Sosyal Belediyecilik” anlayışı ile kadınlara, çocuklara, gençlere, engellilere, yaşlılara, yardıma muhtaç birey ve ailelere yönelik projeler geliştirdik, hizmetleri çoğalttık. Bütün bu çalışmalarda sivil toplum kuruluşları ile iş birliğine büyük önem verdik.”

Çankaya’nın 123 mahallesinin muhtarlarıyla birebir iletişimde olduğunu kaydeden Bor, tüm mahallelerin talep ve ihtiyaçlarından haberdar olduğunu, ayrıca STK’lar ile de yakın ilişkileri nedeniyle toplumun her kesiminin beklentilerini dikkate aldığını ve bunlara yönelik çalışmalar yaptığını belirtti.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında hayatın her alanında kadın emeğinin görünür olması, karar alıcı görevlerde kadın temsiliyetinin arttırılması; siyasette, bürokraside, iş ve sosyal yaşamda kadınların daha çok yer alması gerektiğini vurgulayan Gülsün Bor, “Eğitimim, yurt dışı tecrübem ile uluslararası çalışmalarım, Hazine ve belediye bürokrasisi dahil toplam 27 yıllık tecrübem sayesinde Çankaya Belediyesi’ni başarı ile yöneteceğime gönülden inanıyorum,” dedi.

Görev yaptığı Çankaya Belediyesi’nden aday olma sürecini açıklayan Gülsün Bor şunları ifade etti:

“Aday olma kararımda, CHP 16. Dönem Niğde milletvekili rahmetli babam Yılmaz Cemal Bor’un da hayatı boyunca gururla hizmet ettiği, ulu önderimiz Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisinde gerçekleşen değişimin büyük etkisi olmuştur. CHP Parti Meclisi’nde, Merkez Yönetim Kurulu’na kadınlara ve gençlere önceki dönemlere göre daha çok yer verilmesi ve CHP Genel Başkanı sayın Özgür Özel’in kadın erkek eşitliği bakış açısı ile kadınların siyasete girmeleri yönünde mesajları ülke genelinde birçok kadın gibi beni de cesaretlendirdi ve Çankaya Belediyesi Başkanlığı için aday adayı oldum. Bu değişim rüzgârıyla önümüzdeki yerel seçimlerde büyük başarı elde edeceğimize inanıyorum.”

Çankaya’da yapmayı planladığı çalışmaları ve projeleri önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağını da sözlerine ekledi.

ETİKETLER: CHP, ADAY ADAYI, ÇANKAYA, ÇANKAYA BELEDİYESİ, ANKARA, Belediye başkanı, Gülsün Bor, Seçim, Oy, Başkan aday

 
Tarih       : 13 Aralık 2023